Błogosławieni jesteście - IV niedziela zwykła 29-01-2017 r.

NIEDZIELA 29-01-2017 r.
 • Dziś - czwarta niedziela w ciągu roku, która wzywa nas do otwarcia się na głos przemawiającego do nas Boga.
ŚRODA 01-02-2017 r.
 • W środę, 1 lutego spotkanie Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
CZWARTEK 02-02-2017 r.
 • W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. W czterdziestym dniu po urodzeniu Pana Jezusa Maryja i Józef zanieśli Dzieciątko do świątyni Jerozolimskiej, aby przedstawić Je Panu Bogu i złożyć ofiarę.
 • Msze św. w tym dniu w naszym kościele będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Panu Jezusie Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia.
 • Z inicjatywy papieża św. Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Panu Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Wesprzyjmy też materialnie borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w winnicy Pańskiej, a także z naszej wspólnoty parafialnej.
 • "Godzina Święta" - o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Adoracji przewodniczyć będzie Straż Honorowa NSPJ i Żywy Różaniec.
PIĄTEK 03-02-2017 r.
 • W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo wynagradzające.
 • Spowiedź z racji l-go piątku dla dzieci i młodzieży w piątek od godz. 17.00, dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
SOBOTA 04-02-2017 r.
 • W sobotę Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz.7.00.
 • O godz. 17.00 - adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
SŁOWO BOŻE:
Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».
Mt. 5, 1-12