Błogosławieni jesteście - VI niedziela zwykła 17-02-2019r.

NIEDZIELA 17-02-2019 r.
  • Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy. Odpowiadając na zachętę dzisiejszego słowa Bożego, zapraszamy wolontariuszy pragnących zaangażować się w prace Parafialnego Zespołu Caritas.
  • Nowenna do św. Józefa w każdą środę o godz. 7.00 i 18.00. Na wspólną modlitwę wszystkich serdecznie zapraszamy.
  • Modlitwa różańcowa codziennie przed Mszą św. o godz. 17.15.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - tygodnika katolickiego "Niedziela", który rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła.
  • Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.
PIĄTEK 22-02-2019 r.
  • W piątek, z okazji Święta Katedry Świętego Piotra Apostoła, podczas Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 będziemy modlili się o ducha apostolskiej gorliwości, zdrowie i potrzebne łaski dla papieża.
SŁOWO BOŻE:
Jezus zszedł z Dwunastoma na dół i zatrzymał się na równinie; był tam liczny tłum Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i z Jeruzalem oraz z nadmorskich okolic Tyru i Sydonu. On podniósł oczy na swoich uczniów i mówił: «Błogosławieni jesteście, ubodzy, albowiem do was należy królestwo Boże. Błogosławieni, którzy teraz głodujecie, albowiem będziecie nasyceni. Błogosławieni, którzy teraz płaczecie, albowiem śmiać się będziecie. Błogosławieni jesteście, gdy ludzie was znienawidzą i gdy was wyłączą spośród siebie, gdy zelżą was i z powodu Syna Człowieczego odrzucą z pogardą wasze imię jako niecne: cieszcie się i radujcie w owym dniu, bo wielka jest wasza nagroda w niebie. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili prorokom. Natomiast biada wam, bogaczom, bo odebraliście już pociechę waszą. Biada wam, którzy teraz jesteście syci, albowiem głód cierpieć będziecie. Biada wam, którzy się teraz śmiejecie, albowiem smucić się i płakać będziecie. Biada wam, gdy wszyscy ludzie chwalić was będą. Tak samo bowiem przodkowie ich czynili fałszywym prorokom».
Łk 6, 17. 20-26