CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU, 18 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. W naszej parafii przeżywamy adwentowy dzień skupienia. Witamy Ojca Wiesława, który poprowadzi dzień skupienia w naszej parafii. Skorzystajmy z tych błogosławionych dni, by z czystym sumieniem usiąść do stołu wigilijnego. Zadbajmy o to, by każdy mógł wziąć w nich udział, a jutro skorzystał z sakramentu pojednania. A oto program:
  • Niedziela 18 XII 2022 r. Godz. 7.30 – Msza Św. z nauką ogólną Godz. 9.00 – Msza św. z nauką dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i dla pracującej. Godz. 10.15 – Msza św. z nauką dla dzieci Godz. 11.30 – Msza św. z nauką ogólną Godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną
  • Poniedziałek 19 XII 2022 r. DZIEŃ SPOWIEDZI. Spowiedź: od godz. 8.30-10.00 i popołudniu od 16.00-18.00 Godz. 9.00  – Msza św. z nauką ogólną Godz.16.30  – Msza św. z nauką dla dzieci Godz. 18.00  – Msza św. dla Żywego Różańca i Akcji Katolickiej dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i pracującej i zakończenie adwentowego dnia skupienia.
 2. W Sobotę ostatnie roraty o godz. 7.00.
 3. W sobotę , 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek i zapalonej świecy Caritas. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
 4. Świętowanie tajemnicy narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy z soboty, 24 grudnia, na niedzielę, 25 grudnia., zwaną Pasterką. Msze święte w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia będą odprawiane o godz: 7.30; 9.00; 10.15; 11.30; 18.00.
 5. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 6. Chorych, którzy nie skorzystali z sakramentu pokuty i Eucharystii odwiedzimy we wtorek od godz. 9.00. Chorych zgłaszamy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 7. Parafia św. Józefa w Wieluniu organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 21. 04 . 2023r do 21.04. 2023 r. Bliższych informacji udziela Ks. Proboszcz.
SŁOWO BOŻE (Mt 1, 18-24):
Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak.
Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.
Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów».
A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami.
Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański: wziął swoją Małżonkę do siebie.