CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 29 stycznia 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Trędowatych, ustanowiony w 1954 roku.
  2. W czwartek, 2 lutego, będziemy obchodzili święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszej parafii o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. o godz. 18.00 otrzymają trzecią pamiątkę komunijną świece. Uczniowie z klasy VI, VII i VIII przynoszą ze sobą indeksy bierzmowanych. Po mszy świętej bardzo ważne spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Bierzmowanie w naszej Parafii odbędzie się w tym roku 19 marca o godz. 11.30.
  3. Z inicjatywy papieża Świętego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  5. W naszym kościele w pierwszy czwartek, w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę miesiąca będzie adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00.
  6. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Kolęda dla większości stanowiła rodzinne i religijne wydarzenie. Dziękuję drogim Parafianom za życzliwe przyjęcie kapłana w swoim domu. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia i serdeczną rozmowę. Dziękujemy też za cenne uwagi. Cieszy nas, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując nasz kościół jako „swój boży dom”. Modliliśmy się o zdrowie, pomyślność i Boże błogosławieństwo dla wszystkich członków naszych rodzin. Miłosierdziu Bożemu polecaliśmy naszych bliskich zmarłych. Widzieliśmy też Wasze problemy życiowe: brak pracy, brak środków materialnych, brak zdrowia, różne nieszczęścia, i problemy rodzinne. Niektórzy nie mogli przyjąć kapłana po kolędzie, bo musieli pracować lub coś ważnego wypadło. Tym wszystkim, którzy otwierali swoje mieszkania i prosili o wspólną modlitwę i Boże błogosławieństwo dziękujemy za życzliwość, świadectwo chrześcijańskiego życia, okazaną dobroć, gościnność, otwarte serca i domy. Bóg zapłać.
  SŁOWO BOŻE (Mt 5, 1-12a):
Jezus, widząc tłumy, wyszedł na górę. A gdy usiadł, przystąpili do Niego Jego uczniowie. Wtedy otworzył usta i nauczał ich tymi słowami:
«Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni.
Błogosławieni cisi, albowiem oni na własność posiądą ziemię.
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości, albowiem oni będą nasyceni.
Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią.
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą.
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości, albowiem do nich należy królestwo niebieskie.
Błogosławieni jesteście, gdy wam urągają i prześladują was i gdy z mego powodu mówią kłamliwie wszystko złe o was. Cieszcie się i radujcie, albowiem wielka jest wasza nagroda w niebie».