CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 21 kwietnia 2024

Pan Jezus jako dobry pasterz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Światowy Dzień Modlitw o powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

2. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski.

3. W czwartek przypada święto Świętego Marka Ewangelisty, które jest tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje.

4. W środę o godz. 18.00 na Mszy Św. swoje spotkanie mają uczniowie z klasy siódmej, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

5. Nasza Parafia ( św. Józefa w Wieluniu) organizuje pielgrzymkę samolotową śladami Mojżesza i Świętej Rodziny: Józefa Maryi i Jezusa od 23 IX do 2 X. Pielgrzymka odbędzie się do Egiptu gdzie przez pewien czas przebywała św. Rodzina oraz na Górę Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał kamienne tablice z 10 Przykazaniami Bożymi. Chętnych zapisujemy po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

6. Dzisiaj o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Kręgu Rodzin.

7. Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci. Modlitwą otaczamy również tych Parafian, którzy odeszli w ostatnim czasie do wieczności, jak i ich rodziny.


SŁOWO BOŻE (J 10, 11-18):

Jezus powiedział:
«Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach.
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz.
Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».