DRUGA NIEDZIELA ADWENTU, 10 grudnia 2023


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Jutro, w poniedziałek o godz. 12.00. zostanie odprawiona w naszym kościele przez ks. Biskupa Andrzeja Przybylskiego Msza święta w intencji KAWALERÓW ZAKONU MALTAŃSKIEGO I ZAPROSZONYCH GOŚCI. Po Mszy świętej spotkanie opłatkowe.

2. Trwa sprzedaż świec „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach, świetlicach, a także na leczenie i rehabilitację, oraz pomoc edukacyjną i letni wypoczynek. Świeca duża kosztuje 20 zł, mała 10 zł. Dziękujemy za dar serca.

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne.

4. Dzieci z klasy I, II, III, IV, V przychodzą na roraty w poniedziałek, we wtorek i w czwartek o godz. 18.00.

5. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII przychodzi w środę i w piątek o godz. 18.00.

6. Natomiast w sobotę, Msza św. roratna jest odprawiana o godz. 7.00 rano.

7. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, który poprowadzi Ojciec Felicjan z Podłęża Królewskiego.

8. A oto program Rekolekcji Adwentowych:

Niedziela 17 XII 2023 r.

  • 7.30 – Msza Św. z nauką ogólną
  • 9.00 – Msza św. z nauką dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i dla młodzieży studiującej i pracującej.
  • 10.15 – Msza św. z nauką dla dzieci
  • 11.30 – Msza św. z nauką ogólną
  • 18.00 – Msza św. z nauką ogólną

Poniedziałek 18 XII 2023 r. DZIEŃ SPOWIEDZI

  • 9.00 – Msza św. z nauką ogólną
  • 10.30 – Msza święta dla chorych i starszych wiekiem połączona z sakramentem namaszczenia chorych
  • 16.30 – Msza św. z nauką dla dzieci
  • 18.00 – Msza św. dla Żywego Różańca i Akcji Katolickiej dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i pracującej
  • Spowiedź: od godz. 8.30-10.00 i po południu od 16.00-18.00


9.Zapisujemy chętnych na czuwanie na Jasną Górę. Mamy jeszcze trzy wole miejsca. Autokar będzie podstawiony 11 XII w poniedziałek o godz. 19.00 przy poczcie.

10. We wtorek przypada 42. rocznica wprowadzenia stanu wojennego, a w końcu tygodnia – 53. rocznica masakry na Wybrzeżu. Niech nie zabraknie modlitwy w intencji naszej umiłowanej ojczyzny oraz w intencji pokoju na świecie.

11. Zapewniamy jubilatów i solenizantów rozpoczętego tygodnia o naszej życzliwości i modlitwie.


SŁOWO BOŻE (Mk 1, 1-8):

Początek Ewangelii Jezusa Chrystusa, Syna Bożego. Jak jest napisane u proroka Izajasza: «Oto Ja posyłam wysłańca mego przed Tobą; on przygotuje drogę Twoją. Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie dla Niego ścieżki», wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając swoje grzechy.
Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: «Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby schyliwszy się, rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym».