DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 17 stycznia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno.
 2. W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach.
 3. Wizyta duszpasterska w tym roku ma inny charakter. Co roku przychodziliśmy do Waszych mieszkań z błogosławieństwem Bożym a w tym roku Drodzy Parafianie, zapraszamy Was wszystkich do naszej parafialnej świątyni na wspólną Mszę świętą na godz.18.30 w waszej intencji. W tym tygodniu będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo dla wszystkich rodzin z następujących ulic:
   • Poniedziałek 18.01. 2021 r. godz. 18.30
    • ul. Stodolniana bloki: 1, 2. 3,4, 5, 6, 7, 8.
   • Wtorek 19.01. 2021 r. godz. 18.30
    • ul. Okólna blok: 1 ,2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.
   • Środa 20.01.2021 r. godz. 18.30
    • ul. Skłodowskiej strona parzysta i nieparzysta, Struga, Wodna, Błońska, Ciepłownicza, Reformatorska, Poprzeczna, Moniuszki 1. 8, 8A, Paderewskiego strona parzysta i strona nieparzysta, Krakowskie Przedmieście bloki: 2A, 2B, 2C, 4, 6.
   • Czwartek 21.01.2021 r. godz.18.30
    • ul. Krakowskie Przedmieście – domy prywatne, Głowackiego, Piłsudskiego, 18 stycznia blok nr. 1, 2 i domy prywatne, Krakowski Zaułek.
   • Piątek 22.01. 2021r. godz. 18.30
    • ul. Częstochowska, Krótka, Kamienna, Polna, Różana blok nr. 3, 4, Szkolna, Śląska blok i domy prywatne.

Wiemy, że nie wszyscy będą mogli być w kościele. Zapraszamy choć jednego przedstawiciela rodziny.

Dziękujemy wszystkim, którzy w minionym tygodniu brali udział we Mszy świętej kolędowej w naszym kościele parafialnym. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie ukazało piękno serc parafian.

Dziękujemy też za cenne uwagi, które świadczą o zatroskaniu o kształt wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za dar wspólnej modlitwy, świadectwo chrześcijańskiego życia. Zauważyliśmy, że dla większości z was kolęda stanowi religijne wydarzenie. Cieszy nas, że wielu parafian czuje więź ze wspólnotą parafialną, utożsamia się z nią, traktując świątynię jako „swój dom”, że tu są u siebie, nie mówią „u was”, tylko „u nas, w naszej parafii, w naszym kościele”. Składamy także wielkie „Bóg zapłać” za wszystkie ofiary jakie złożono na potrzeby naszej parafii. Ofiary, które zostały złożone z racji kolędy przeznaczamy na marmurowy ołtarz św. Józefa. Dziękujemy też za słowa uznania i życzenia, które zostały złożone w czasie naszego spotkania kolędowego.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
 • Marianna Jaroń i Helena Hertman. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
W tym tygodniu patronują nam:
 • we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy.
 • w środę 21 stycznia – św. Agnieszka († 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.
  SŁOWO BOŻE (J 1, 35-42):
Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.
Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?»
Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?»
Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego. Było to około godziny dziesiątej.
Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.
A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.