DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 7 kwietnia 2024

obraz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej świątyni wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.


2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy dobre dzieła naszej Archidiecezjalnej CARITAS.


3. Jutro powitamy w naszej wspólnocie parafialnej Matkę Bożą Jasnogórską w Jej cudownym wizerunku. A oto program:

Obraz Nawiedzenia przybywa do parafii ok. godz. 17.30. 

17.00 Maryjne nabożeństwo oczekiwania

17.15 wyruszymy z naszego kościoła w Uroczystej procesja na miejsce przybycia Obrazu czyli na Plac Legionów koło poczty przy ul. Palestranckiej.

17.30 Powitanie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej i pójdziemy do kościoła gdzie odbędzie się powitanie obrazu przez delegacje parafialne a później zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa

21.00 Apel Jasnogórski,

22.00 Nabożeństwo przygotowane przez młodzież, grupy, ruchy i stowarzyszenia katolickie działające w parafii,

23.30 Modlitwa za zmarłych, dziękczynienie za przekazanie wiary,

24.00 Msza Święta dziękczynno-błagalna za dar powołania i o nowe powołania kapłańskie celebrowana przez księży pochodzących i pracujących wcześniej w parafii,

1.00–7.00 Czuwanie mieszkańców poszczególnych wiosek, ulic, grup duszpasterskich,

7.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.30 Msza Święta dla Chorych i starszych wiekiem

10.00 Msza święta dla dzieci szkolnych

12.00 Msza Święta dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia

15.30 Czuwanie (w ciszy lub różaniec),

16.00 Msza Święta na zakończenie nawiedzenia w parafii dla małżonków i matek w stanie błogosławionym

17.00 Nabożeństwo zakończenia. Pożegnanie


4. W środę zapraszam na Nowennę do św. Józefa.

5. Przyszła niedziela, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

6. Z racji przeżywanych w ostatnim czasie wielkich dni Wielkiego Tygodnia i oktawy wielkanocnej jutro przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas wieczornej Eucharystii będzie można zaangażować się w Dzieło Adopcji przez zobowiązanie, że podejmie się modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka i jego rodziców.


SŁOWO BOŻE (J 20, 19-31):

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!»
Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».
A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym».
Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!»
Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».
I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.