DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 28 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15. a Gorzkie Żale niedziela godz. 17.30.
 2. Gorąco zachęcamy do nabycia świec paschalnych tzw. Paschaliki Caritas.
 3. Jak co roku, druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Obecnie na misjach w 99 krajach pracuje 1883 polskich misjonarek i misjonarzy. Są świadkami prawdy, że Bóg jest miłością i kocha każdego bez wyjątku. Będzie można wesprzeć ich dzieło ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła.
 4. Jutro rozpocznie się miesiąc, w którym w szczególny sposób będziemy oddawali cześć opiekunowi Pana Jezusa – św. Józefowi. W naszym kościele w każdą środę o godz. 18.00. na Mszy Świętej modlimy się do św. Józefa. Św. Józef jest nie tylko wspaniałym opiekunem Świętej Rodziny ale i niezwykłym orędownikiem w trudnych sprawach naszych rodzin.
 5. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.
 6. W pierwszy czwartek marca będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00. odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.00. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych w ich domach.
 8. W przyszłą niedzielę przeżywamy Dobę Eucharystyczną.
  • 8.00 Msza św. 9.00 - Msza św. 10.15 - Msza w.
  • 11.30 - MSZA ŚW., WYSTAWIENIE NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU I ROZPOCZĘCIE ADORACJI
  • 13.00 - Żywy Różaniec
  • 14.00 - mieszkańcy ul. Słonecznej, Konopnickiej, Orzeszkowej, Południowej i Gojawiczyńskiej
  • 15.00 - mieszkańcy ul. Okólnej, Różanej i Palestranckiej, przewodniczy Straż Honorowa Najśw. Serca Pana Jezusa
  • 16.00 - mieszkańcy ul. Skłodowskiej, Paderewskiego, Roosevelta, Śląskiej, Barycz i Sienkiewicza oraz ministranci i lektorzy.
  • 17.00 - mieszkańcy Bieniądzic, Urbanie, Niedzielska i okolic Cukrowni oraz chórek dziecięcy
  • 17.30 - Gorzkie Żale
  • 18.00-Msza św.
  • 19.00 - mieszkańcy Os. Kopernika 4, 5, 6 i 7
  • 20.00 - młodzież gimnazjalna, licealna i schola młodzieżowa
  • 21.00 - mieszkańcy ul. Stodolnianej, 18 Stycznia, Piłsudskiego,
  • Częstochowskiej, Targowej i Krakowskiego Przedmieścia
  • 22.00 - mieszkańcy Os. Kopernika 1, 2 i 3
  • 23.00 - chór parafialny
  • 24.00 - MSZA ŚW.
 1. 19 marca przeżywamy doroczną uroczystość ku czci św. Józefa. Mszę świętą o godz. 18.00 odprawi i kazanie wygłosi ks. Adam Polak.
 2. Rekolekcje parafialne rozpoczną się 21 marca. Poprowadzi je ks. Rafał Zawisza .
 3. Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. bł. ks. Maksymiliana Binkiewicza w Wieluniu, serdecznie zaprasza rodziców na Dni otwarte szkoły. Od 1 do 5 marca w godzinach od 14.00 do 16.00 podczas wizyty przy ulicy Śląskiej 23 rodzice będą mogli spotkać się z dyrekcją i nauczycielami szkoły oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną i bogatą bazą dydaktyczną placówki.
  SŁOWO BOŻE (Mk 9, 2-10):
Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba i Jana i zaprowadził ich samych osobno na górę wysoką. Tam się przemienił wobec nich. Jego odzienie stało się lśniąco białe, tak jak żaden na ziemi folusznik wybielić nie zdoła. I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, którzy rozmawiali z Jezusem.
Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Rabbi, dobrze, że tu jesteśmy; postawimy trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Nie wiedział bowiem, co powiedzieć, tak byli przestraszeni.
I zjawił się obłok, osłaniający ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!» I zaraz potem, gdy się rozejrzeli, nikogo już nie widzieli przy sobie, tylko samego Jezusa.
A gdy schodzili z góry, przykazał im, aby nikomu nie rozpowiadali o tym, co widzieli, zanim Syn Człowieczy nie powstanie z martwych. Zachowali to polecenie, rozprawiając tylko między sobą, co znaczy „powstać z martwych”.