Duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne - IV niedziela zwykła 28-01-2018 r.

NIEDZIELA 28-01-2018 r.
  • Pan Jezus objawia swoją moc. Zdumionym słuchaczom pokazuje, że jest silniejszy od złego i jest Panem świata duchowego. Prośmy Go, by wspierał nas w naszym duchowym zmaganiu się ze złem.
  • Dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów zbiera obfite śmiertelne żniwo.
CZWARTEK 01-02-2018 r.
  • W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa We Mszy św. o godz. 18.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Nabożeństwo adoracyjne "Godzina Święta" o godz. 17.00. Adoracji przewodniczy Żywy Różaniec i Straż Honorowa NSPJ.
PIĄTEK 02-02-2018 r.
  • W piątek 2 lutego będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawniej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu będą o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy św. pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa światłość na oświecenie pogan.
  • Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła. Spowiedź z racji l-go piątku w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
SOBOTA -2018 r.
  • W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi na Mszy św. o godz. 7.00 i nabożeństwie wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00.
  • W tym dniu z okazji wspomnienia św. Błażeja można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. Niech Pan Jezus i Matka Najświętsza ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.
SŁOWO BOŻE:
W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.
Mk 1, 21-28