DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 17 października 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Październik to miesiąc różańcowy. U nas w naszej świątyni nabożeństwo różańcowe codziennie o godz.17.15. Rozważania różańcowe poprowadzą:

  • Poniedziałek – Dzieci ze Szkoły Podstawowej
  • Wtorek ponieważ przypada miesięczne nabożeństwo do Józefa – różaniec odmówimy po skończonych uroczystościach- poprowadzą Bojownicy Maryi i Żywy Różaniec
  • Środa - Młodzież przygotowującą się do bierzmowania
  • Czwartek –Rada Parafialna
  • Piątek – KSM i Schola Młodzieżowa
  • Sobota – Akcja Katolicka i Wspólnota Notre- Dame
  • Niedziela - Liturgiczna Służba Ołtarza
 1. 19 października we wtorek o godz. 18.00. jak każdego 19 miesiąca modlimy się do św. Józefa. W tym dniu modlimy się w intencji Żywego Różańca, Straży Honorowej NSPJ i wszystkich grup modlitewnych naszej parafii. A oto program naszych uroczystości:
  • Akatyst ku czci św. Józefa
  • Msza św. Przewodniczy Kan. Mgr Dariusz Mielczarek – Proboszcz św. Wojciecha w Zawierciu
  • Litania do św. Józefa i Koronka do św. Józefa
 2. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wspominkowe wyłożone są na stoliku pod chórem.
 3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.
 4. W piątek wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II.
 5. Panie z Caritasu i Żywego Różańca przed kościołem rozprowadzają Kalendarze Misyjne.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 7. Zakupiono olej opałowy do naszej świątyni.
 8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł +Dariusz Kostrzewa. Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 9. Intencje Mszy świętej są umieszczone w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Niektóre godziny Mszy św. są zmienione.
SŁOWO BOŻE (Mk 10, 35-45):
Jakub i Jan, synowie Zebedeusza, podeszli do Jezusa i rzekli: «Nauczycielu, pragniemy, żebyś nam uczynił to, o co Cię poprosimy».
On ich zapytał: «Co chcecie, żebym wam uczynił?»
Rzekli Mu: «Daj nam, żebyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie».
Jezus im odparł: «Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić, albo przyjąć chrzest, którym Ja mam być ochrzczony?»
Odpowiedzieli Mu: «Możemy».
Lecz Jezus rzekł do nich: «Kielich, który Ja mam pić, wprawdzie pić będziecie; i chrzest, który Ja mam przyjąć, wy również przyjmiecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej lub lewej, ale dostanie się ono tym, dla których zostało przygotowane».
Gdy usłyszało to dziesięciu pozostałych, poczęli oburzać się na Jakuba i Jana. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł do nich:
«Wiecie, że ci, którzy uchodzą za władców narodów, uciskają je, a ich wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie między wami. Lecz kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich. Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć i dać swoje życie jako okup za wielu».