DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 czerwca 2023

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00. gromadzimy się w naszym kościele na Mszy świętej połączonej z Nieszporami Eucharystycznymi. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w czasie której śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci komunijne i wszystkich wiernych, uczestników liturgii Bożego Ciała.
  2. W środę rano o godz. 7.00. modlimy się do św. Józefa.
  3. W   czwartek, 15 czerwca, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej i Nieszporach o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.
  4. W piątek, 16 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w naszej parafii. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Na uroczystą Sumę odpustową o godz. 18.00 . zapraszamy Braci i Siostry Strażaków z Wielunia, Bieniądzic, Urbanie, Chór Parafialny, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Dzieci komunijne do sypania kwiatów, Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież, która chce przystąpić do bierzmowania przynosi ze sobą indeksy bierzmowanych, które złoży w czasie Mszy świętej ks. Celebransowi. Zapraszam Służbę Liturgiczną i wszystkich Parafian. Uroczystą Sumę Odpustową odprawi i i kazanie wygłosi Ks. Piotr Fedoryszak - wikariusz z Parafii Kolegiackiej z Wielunia. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 6. W sobotę, 17 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  5. W tym tygodniu patronują nam: Wtorek, 13 czerwca - św. Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najbardziej czczonych i kochanych świętych (wspomnienie obowiązkowe). Środa, 14 czerwca - św. Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau, wyróżniał się tam duchem poświęcenia, pocieszając innych współwięźniów i dzieląc się tak już głodowymi racjami żywności (wspomnienie obowiązkowe).
SŁOWO BOŻE (Mt 9, 9-13):
Jezus, wychodząc z Kafarnaum, ujrzał człowieka imieniem Mateusz, siedzącego na komorze celnej, i rzekł do niego: «Pójdź za Mną!» A on wstał i poszedł za Nim.
Gdy Jezus siedział w domu za stołem, przyszło wielu celników i grzeszników i zasiadło wraz z Jezusem i Jego uczniami. Widząc to, faryzeusze mówili do Jego uczniów: «Dlaczego wasz Nauczyciel jada wspólnie z celnikami i grzesznikami?»
On, usłyszawszy to, rzekł: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Idźcie i starajcie się zrozumieć, co znaczy: Chcę raczej miłosierdzia niż ofiary. Bo nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników».