DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 2 czerwca 2024

obraz NSPJ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Trwa tak zwana oktawa Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00. gromadzimy się w naszym kościele na Mszy świętej połączonej z Nieszporami Eucharystycznymi. Po Mszy świętej odbędzie się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła w czasie której śpiewamy litanię do Serca Pana Jezusa. Do udziału w procesji zapraszamy całą asystę, służbę liturgiczną ołtarza, dzieci komunijne i wszystkich wiernych, uczestników liturgii Bożego Ciała.

2. W środę rano o godz. 7.00. modlimy się do św. Józefa.

3. W  czwartek, zakończenie tradycyjnej oktawy uroczystości Bożego Ciała. Po wieczornej Mszy Świętej i Nieszporach o godz. 18.00 wyruszy procesja wokół kościoła. Po procesji błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Niech liczny udział w tej liturgii świadczy o naszej wierze w prawdziwą, realną obecność Chrystusa w eucharystycznych postaciach, o naszym odważnym wyznawaniu tej tajemnicy wiary.

4. W piątek, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, odpust w naszej parafii. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Na uroczystą Sumę odpustową o godz. 18.00 zapraszamy Braci i Siostry Strażaków z Wielunia, Bieniądzic, Urbanie, Chór Parafialny, Asystę, Żywy Różaniec, Akcję Katolicką, Dzieci komunijne do sypania kwiatów, Młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania. Młodzież z klasy VI i VII, która chce przystąpić do bierzmowania przynosi ze sobą indeksy bierzmowanych, które złoży w czasie Mszy świętej ks. Celebransowi. Zapraszam Służbę Liturgiczną i wszystkich Parafian. Uroczystą Sumę Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Kanonik Czesław Mirowski z Częstochowy. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.


SŁOWO BOŻE (J 19, 31-37):

Ponieważ był to dzień Przygotowania, aby zatem ciała nie pozostawały na krzyżu w szabat – ów bowiem dzień szabatu był wielkim świętem – Żydzi prosili Piłata, żeby ukrzyżowanym połamano golenie i usunięto ich ciała. Przyszli więc żołnierze i połamali golenie tak pierwszemu, jak i drugiemu, którzy z Jezusem byli ukrzyżowani. Lecz gdy podeszli do Jezusa i zobaczyli, że już umarł, nie łamali Mu goleni, tylko jeden z żołnierzy włócznią przebił Mu bok, a natychmiast wypłynęła krew i woda. Zaświadczył to ten, który widział, a świadectwo jego jest prawdziwe. On wie, że mówi prawdę, abyście i wy wierzyli. Stało się to bowiem, aby się wypełniło Pismo: «Kość jego nie będzie złamana». I znowu w innym miejscu mówi Pismo: «Będą patrzeć na Tego, którego przebili».