Ja jestem dobrym pasterzem - IV niedziela Wielkanocy 22-04-2018 r.

NIEDZIELA 22-04-2018 r.
  • Pan Jezus sam siebie nazywa Dobrym Pasterzem, który daje swoje życie za owce. Wypełnił to całkowicie, ofiarując siebie na ołtarzu krzyża. Po swoim zmartwychwstaniu przekazał misję pasterską tym, których sam wybiera, aby ją wypełniali aż po krańce świata i aż do końca świata.
  • Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
PONIEDZIAŁEK 23-04-2018 r.
  • 23 kwietnia będziemy obchodzili Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Będziemy dziękować Panu Bogu za dobro, jakie wyświadczył nam przez posługę św. Wojciecha na naszej ziemi. Przykładnie i wiernie jak św. Wojciech trwajmy przy krzyżu Chrystusowym i Ewangelii.
WTOREK 24-04-2018 r.
  • Spotkanie z rodzicami dzieci kl. III przygotowujących się do pierwszej Komunii św. będzie we wtorek 24 kwietnia 2018 r. o godz. 18.00 w kościele..
ŚRODA 25-04-2018 r.
  • W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:
  • W ostatnim czasie z naszej wspólnoty odeszli do wieczności : Marianna Kołaczyk, Stefania Siudmak, Maria Janowska, Halina Biegańska, Karol Kuźnik Teresa Stelmach, Ireneusz Kluba, Wiesław Choczaj. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu!
SŁOWO BOŻE:
Jezus powiedział: «Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; najemnik ucieka, dlatego że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej zagrody. I te muszę przyprowadzić, i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja sam z siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca».
J 10, 11-18