Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien - XIII niedziela zwykła 02-07-2017 r.

NIEDZIELA 02-07-2017 r.
  • Dziś pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Dbając o ciało, zadbajmy także o naszego ducha. Zadbajmy, aby nasza wspólnota z Panem Bogiem i bliźnimi ciągle się pogłębiała.
  • Wakacyjny porządek Mszy św. niedzielnych w naszej parafii będzie następujący : 7.30, 10.15, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.00.
  • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z racji l-ej niedzieli miesiąca na konserwację i malowanie kaplicy w bocznej nawie naszego kościoła. Dziękuję również za ofiary przekazane indywidualnie czy wpłacone na konto parafii.
  CZWARTEK 06-07-2017 r.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź z racji I-go piątku w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
  • Nabożeństwo adoracyjne "Godzina Święta" o 17.00. Adoracji przewodniczy Straż Honorowa NSPJ i Żywy Różaniec. Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 18.00. W tym dniu Kościół modli się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, także z naszej wspólnoty parafialnej.
  • W czwartek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać chorym, cierpiącym i seniorom. Ogólnopolska pielgrzymka osób chorych, niepełnosprawnych i starszych na Jasną Górę odbędzie się w czwartek 6 lipca 2017 r. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 w Bazylice Jasnogórskiej. Rodzinę oraz wolontariuszy prosimy o udzielenie pomocy w dotarciu na Jasną Górę i w godnym przeżyciu pielgrzymki.
  PIĄTEK 07-07-2017 r.
  • W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 18.00, po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa.
  • Spowiedź z racji I-go piątku w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
  SŁOWO BOŻE:
Jezus powiedział do swoich apostołów: «Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».
Mt 10, 37 – 42