NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY, 26 maja 2024

monstrancja

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś dzieci z klas IV przeżywają Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało.

Procesja Bożego Ciała będzie jedna dla parafii kolegiackiej i św. Józefa.

Wszyscy wierni gromadzą się w kościele i przed kościołem w Kolegiacie. O godz. 10.15. wyruszy procesja.

  • Trasa procesji: ul. Augustiańska, św. Barbary, Kopernika, ul. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska
  • Po procesji zostanie odprawiona Msza święte na fundamentach Fary
  • Do udziału w procesji zapraszamy OSP z Wielunia, Bieniądzic i Urbanic, chór parafialny, asystę, małe dzieci i dzieci komunijne do sypania kwiatów, służbę liturgiczną ołtarza Żywy Różaniec, Akcję Katolicką i wszystkich Parafian.

3. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Eucharystii. Udekorujmy trasę procesji, mieszkania i domy. Msze Święte tego dnia według następującego porządku 7.30; 9.00; po procesji o godz.10.30 Msza święte na fundamentach Fary i ostatnia Msza święta o godz. 18.00.

4. W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatni dzień wspólnego śpiewania Litanii Loretańskiej w kościele.

5. W sobotę, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

6. Na najbliższy piątek, w związku z tak zwanym przedłużonym weekendem, została udzielona dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

7. Parafia św. Stanisława w Wieluniu organizuje pielgrzymkę od 25 do 26 czerwca do Gietrzwałdu.

8. Dzisiaj Dzień Matki. Dziękując mamom za ich trud, miłość i poświęcenie, składamy im najlepsze życzenia, dużo zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych prosimy o dar nieba.

9. Bóg zapłać Panu Markowi i Grażynie Zdziech, Panu Kamilowi Gajda, Piotrowi Klupczyńskiemu, Marcinowi Dyja, Za ofiarowanie i ustawienie przed kościołem drugich par masztów oraz Pani Darii Chuć za uszycie flag do naszego kościoła. Bóg zapłać panu Tadeuszowi Rokickiemu za Troskę o nasz kościół. 


SŁOWO BOŻE (Mk 14, 12-16. 22-26):

W pierwszy dzień Przaśników, kiedy ofiarowywano Paschę, zapytali Jezusa Jego uczniowie: «Gdzie chcesz, żebyśmy przygotowali Ci spożywanie Paschy?» I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: «Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas». Uczniowie wybrali się i przyszli do miasta, a tam znaleźli wszystko, tak jak im powiedział, i przygotowali Paschę. A gdy jedli, wziął chleb, odmówił błogosławieństwo, połamał i dał im, mówiąc: «Bierzcie, to jest Ciało moje». Potem wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, i pili z niego wszyscy. I rzekł do nich: «To jest moja Krew Przymierza, która za wielu będzie wylana. Zaprawdę, powiadam wam: Odtąd nie będę już pił napoju z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, kiedy pić będę go nowy w królestwie Bożym». Po odśpiewaniu hymnu wyszli w stronę Góry Oliwnej.