PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 15 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj dzieci z klasy III przystąpią po raz pierwszy do Komunii świętej. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych ofiarowali do naszego kościoła nowy kielich mszalny.
 2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej ojczyźnie.
 3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka.
 4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uwielbiać Matkę Zbawiciela śpiewem Litanii loretańskiej. Kandydaci do bierzmowania z klasy VI i VII na nabożeństwo majowe w środę przynoszą indeksy.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30. dzieci z klasy IV obchodzą rocznicę I Komunii świętej. Spowiedź dzieci rocznicowych w sobotę o godz. 19.00.
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi.
 7. W ostatnim tygodniu do wieczności odeszli: Regina Jabłońska, Andrzej Walczak, Tomasz Kazimierski.
 8. W Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, 24 czerwca 2022 r., będziemy przeżywać Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Zostały wyznaczone następujące kościoły dla poszczególnych regionów:
  • Częstochowski - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie, godz. 20.00;
  • Radomszczański - kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radomsku, godz. 20.00;
  • Wieluński - kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Wieluniu, godz. 20.00; ( Dekanaty : Działoszyński, Krzepicki, Mokrski, Osjakowski, Praszkowski, Wieluń NMP Pocieszenia Wieluń i Sw. Wojciecha)
  • Zawierciański - bazylika pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu, godz. 20.00.
 SŁOWO BOŻE (J 13, 31-33a. 34-35):
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: «Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy.
Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. Po tym wszyscy poznają, że jesteście uczniami moimi, jeśli będziecie się wzajemnie miłowali».