PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 28 kwietnia 2024

krzew winny

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia przed wieczorną Mszą Świętą będziemy odprawiali nabożeństwa majowe.

W naszej świątyni nabożeństwo majowe będzie odprawione o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz w domach rodzinnych.

2.W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca od godz.17.00. Odwiedziny chorych w ich domach w sobotę od godz. 9.00.

Zapraszamy również na godz. 21.00 na modlitwę maryjną – na Apel Jasnogórski, którą odmawiać będziemy przed obrazem Matki Bożej w naszym kościele parafialnym w każdą sobotę maja i października.

4.W piątek, 3 maja, obchodzimy szczególną uroczystość – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7,30; 9.00; 10.15; 11.30; 18.00. Podczas Eucharystii będziemy się szczególnie modlić w intencji naszej umiłowanej ojczyzny. Niech przez ten cały świąteczny dzień towarzyszy nam modlitwa za Polskę i za Polaków w kraju i na emigracji. Ze względu na przypadającą uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie nabożeństwa majowego odnowimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

5. W przyszłą Niedzielę na Sumie o godz. 11.30 modlimy się w int. OSP z Wielunia Bieniądzic i Urbanic.

6. Nasza Parafia ( św. Józefa w Wieluniu) organizuje pielgrzymkę samolotową śladami Mojżesza i Świętej Rodziny: Józefa Maryi i Jezusa od 23 IX do 2 X. Pielgrzymka odbędzie się do Egiptu gdzie przez pewien czas przebywała św. Rodzina oraz na Górę Synaj, gdzie Mojżesz otrzymał kamienne tablice z 10 przykazaniami Bożymi. Chętnych zapisujemy po Mszy świętej lub w kancelarii parafialnej.

7. Modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.


SŁOWO BOŻE (J 15, 1-8):

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który go uprawia. Każdą latorośl, która nie przynosi we Mnie owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was będę trwać. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie – jeśli nie trwa w winnym krzewie – tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie.
Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Potem ją zbierają i wrzucają w ogień, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, to proście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami».