PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU, 27 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Hasło roku2022/2023 „ Wierzę w Kościół Chrystusowy”
 2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne; szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie o godz.18.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana. Dzieci z klasy I, II, III, IV, V przychodzą na roraty w poniedziałek, we Wtorek i w Czwartek. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania z klasy VI, VII, VIII przychodzi w środę i w piątek. Uczniowie z klasy ósmej w środę po Mszy świętej zostają na swoje bardzo ważne spotkanie przed bierzmowaniem.
 3. W środę 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.
 4. W sobotę 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich.
 5. Trwa zbiórka żywnościowa dla rodzin ukraińskich. Pod chórem są wystawione kartony Caritas, do których składamy paczki żywnościowe.
 6. W Adwencie będziemy także przeżywali czas rekolekcji. W naszej wspólnocie będą one miały miejsce w dniach 18 i 19 grudnia. Zaplanujmy tak nasze zajęcia, aby wziąć udział w spotkaniach rekolekcyjnych. Rekolekcje przeprowadzą w naszej parafii Ojcowie Oblaci.
 7. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:
  • w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.00.
  • w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.7.00. Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca rano od godz. 6.30 i popołudniu od godz. 17.30.
  • w sobotę wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.00. Odwiedziny chorych w domach w piątek od godz. 9.00. Natomiast w Domu Seniora DPS Wieluń w sobotę od godz. 11.00.
 8. 2 grudnia w piątek przypada 2 rocznica śmierci Ks. Michała Sudoła. Msza święta za + Ks. Michała Sudoła o godz. 18.00.
 9. Do nabycia są świece Caritas na stół wigilijny.
 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, obfitości Jego darów w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej.
 11. Z naszej wspólnoty w ostatnim tygodniu odeszła do domu Ojca Bożena Krawczyk. Wieczny odpoczynek racz dać jej, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki, wieków, Amen!
W tym tygodniu patronują nam:
 • - środę, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;
 • - sobotę , 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;
 • - w niedzielę , 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.
SŁOWO BOŻE (Mt 24, 37-44):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak było za dni Noego, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Albowiem jak w czasie przed potopem jedli i pili, żenili się i za mąż wydawali aż do dnia, kiedy Noe wszedł do arki, i nie spostrzegli się, aż przyszedł potop i pochłonął wszystkich, tak również będzie z przyjściem Syna Człowieczego. Wtedy dwóch będzie w polu: jeden będzie wzięty, drugi zostawiony. Dwie będą mleć na żarnach: jedna będzie wzięta, druga zostawiona.
Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. A to rozumiejcie: Gdyby gospodarz wiedział, o której porze nocy nadejdzie złodziej, na pewno by czuwał i nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Dlatego i wy bądźcie gotowi, bo o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».