PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 21 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.
  2. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15. a Gorzkie Żale niedziela godz. 17.30.
  3. Gorąco zachęcamy do nabycia świec paschalnych tzw. Paschaliki Caritas, są one miniaturą Paschału, a które wskazują na Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego Pana. Zapalimy je najpierw od Paschału w naszych parafialnych świątyniach w Wielką Sobotę, a później zapalone ustawimy na naszych świątecznych stołach wielkanocnych, a po śniadaniu wielkanocnym zaniesiemy je na cmentarz. Cena paschaliku wynosi 10 zł.
  4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Ireneusz Drab i Henryk Młynek. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
SŁOWO BOŻE (Mk 1,12-15):
Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»