PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY, 1 kwietnia 2024

Obraz Pana Jezusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, 2 kwietnia, przypada 19. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski.


2. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota Miesiąca.


3. W najbliższą sobotę na Placu Legionów o godzinie 11:00 będzie odprawiona Msza św. z udziałem episkopatu Polski i kapłanów naszej diecezji na rozpoczęcie inauguracji Peregrynacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Archidiecezji. O godzinie 10:30 powitanie Obrazu przy Bramie Kaliskiej i procesja na miejsce liturgii. Bardzo prosimy wszystkich parafian o wzięcie udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu..W naszej Parafii Obraz Matki Bożej powitamy 8 kwietnia o godz. 17.00.


4. W środę po Mszy Świętej wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie z Radą Parafialną, z Żywym Różańcem i z Akcją katolicką.


5. Od czwartku rozpoczniemy drugą część misji przygotowujących nas do peregrynacji Obrazu Jasnogórskiego, którą poprowadzi ojciec paulin - ojciec Krzysztof Kowalski

Czwartek 04 kwietnia 2024 r.

Godz.10.00. – Msza Święta nauka dla wszystkich

Godz. 20.00 – Msza Święta nauka dla wszystkich

Godz. 21. 00 Apel Jasnogórski

Piątek 05 kwietnia 2024 r.

Godz.10.00. – Msza Święta nauka dla wszystkich

Godz. 20.00 – Msza Święta nauka dla wszystkich

Godz. 21. 00 Apel Jasnogórski

Sobota 06 kwietnia 2024 r.

Spowiedź od godz. 19.00 do 20.00

Godz. 20.00 – Msza Święta nauka dla wszystkich

Godz. 21. 00 Apel Jasnogórski


6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego.


7. Wszystkim Parafianom i Gościom świętującym w naszej wspólnocie te najważniejsze święta jeszcze raz życzymy obfitości Bożych darów i Bożej łaski: pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego!


SŁOWO BOŻE ():

Gdy anioł przemówił do niewiast, one pośpiesznie oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom.
A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».
Gdy one były w drodze, niektórzy ze straży przyszli do miasta i powiadomili arcykapłanów o wszystkim, co zaszło. Ci zebrali się ze starszymi, a po naradzie dali żołnierzom sporo pieniędzy i rzekli: «Rozpowiadajcie tak: Jego uczniowie przyszli w nocy i wykradli Go, gdy spaliśmy. A gdyby to doszło do uszu namiestnika, my z nim pomówimy i wybawimy was z kłopotu».
Ci więc wzięli pieniądze i uczynili, jak ich pouczono. I tak rozniosła się ta pogłoska między Żydami, i trwa aż do dnia dzisiejszego.