ŚWIĘTEGO SZCZEPANA, PIERWSZEGO MĘCZENNIKA, 26 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dzisiaj, w drugi dzień uroczystości Narodzenia Pańskiego, obchodzimy święto Świętego Szczepan, jednego z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa.
 2. Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i szkół katolickich.
 3. W oktawie Narodzenia Pańskiego obchodzimy kolejne święta. Jutro, 27 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Apostoła i Ewangelistę, a w środę, 28 grudnia, Świętych Młodzianków Męczenników.
 4. W piątek, 30 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.
 5. W sobotę zakończenie Starego Roku o godz. 18.00. Przed Mszą świętą zostaną odprawione Nieszpory, po Nieszporach uroczysta Eucharystia, po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne.
 6. Nasza Parafia (św. Józefa w Wieluniu) organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 21.04.2023 r do 27.04.2023 r. Zapisy do 10 stycznia.
 7. Jak zapowiadałem, w naszej parafii rozpoczynamy doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwaną kolędę. Plan kolędy jest następujący:

Wtorek 27 XII od godz. 9.00.

  • a) jeden ksiądz Bieniądzice
  • b) drugi ksiądz Bieniądzice

Środa 28 XII od godz. 9.00

  • a) jeden ksiądz ul. Jagieły i Długosza
  • b) drugi ksiądz ul. Przejazd i Zawadzkiego

Czwartek 29 XII od godz. 9.00

  • a) jeden ksiądz od godz.9.00 - ul. Orzeszkowej; od godz. 11.30 - Poświatowskiej; 13.30 - Dąbrowskiej
  • b) drugi ksiądz od godz. 9.00 - Konopnickiej; 11.30 - Południowa; 14.00 - Gojawiczyńskiej; 14.30 - Słoneczna od końca

Piątek 30 XII od godz. 9.00

  • a) Jeden ksiądz Urbanice strona lewa
  • b) drugi ksiądz Urbanice strona prawa

Sobota 31 XII od godz. 9.00

  • a) jeden ksiądz Osiedle Kopernika bl. 6.
  • b) drugi ksiądz Osiedle Kopernika bl. 5.
  SŁOWO BOŻE (Mt 10, 17-22):
Jezus powiedział do swoich apostołów:
«Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was prowadzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was.
Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony».