SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 14 lutego 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W środę rozpoczniemy Wielki Post. To czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 7.00, 10.00, 18.00. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.
  3. W Pierwszy Piątek Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz. 16.45. W niedzielę o godz. 17.30 gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
  4. W piątek 19 lutego w naszej świątyni dla ziemi wieluńskiej rozpoczną się miesięczne uroczystości poświęcone św. Józefowi. W tym miesiącu uroczystością będzie przewodniczył Ks. Kanonik Andrzej Pękalski. Uroczystości rozpoczną się po drodze krzyżowej o godz. 17.30 akatystem ku czci św. Józefa, potem zostanie odprawiona Msza święta, a po skończonej Mszy świętej wystawimy Najświętszy Sakrament, odmówimy Litanię do świętego Józefa i akt zawierzenia. Nawiedzając i biorąc udział w powyższych uroczystościach można zyskać odpust zupełny. Na pierwsze nabożeństwo do św. Józefa 19 lutego zapraszam wszystkich mieszkańców Wielunia i z okolic Wielunia. Zapraszam wszystkich Parafian, Akcję Katolicką Żywy Różaniec, Chór Parafialny, Liturgiczną służbę ołtarza, Braci Strażaków, Młodzież, Dzieci, Rodziców i Dziadków. Po skończonym nabożeństwie mężczyźni będą przewodniczyć modlitwie różańcowej.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: Henryk Schwichtenberg . Pamiętajmy o nim w modlitwach oraz o jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
SŁOWO BOŻE (Mk 1, 40-45):
Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony!» Zaraz trąd go opuścił, i został oczyszczony.
Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».
Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.