SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY, 9 maja 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przez cały maj codziennie, nabożeństwo majowe jest odprawiane o godz. 17.30.
 2. W środę, o godz. 17.30. spotkanie formacyjne dla młodzieży, szczególnie tej, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r.
 4. W piątek o godz. 15.30. spowiedź rodziców i dzieci pierwszokomunijnych dla Szkoły Podstawowej nr. 4, natomiast o godz.16.30. dla Szkoły Podstawowej w Bieniądzicach i Katolickiej Szkoły Podstawowej . Dzieci w tym dniu odnowią przyrzeczenia chrzcielne i przynoszą ze sobą świece i książeczki do nabożeństwa. W najbliższą niedzielę , 16 maja, Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej . Pierwsza grupa przystąpi o godz. 10.30. ( Szkoła Podstawowa nr. 4) natomiast druga grupa przystąpi o godz.12.00. ( Szkoła Podstawowa w Bieniądzicach i Katolicka Szkoła Podstawowa w Wieluniu). W Białym Tygodniu Dzieci przychodzą na zmianę co drugi dzień inna grupa.
  • Poniedziałek – Szkoła Podstawowa nr. 4
  • Wtorek – Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
  • Środa - Szkoła Podstawowa nr. 4
  • Czwartek - Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
  • Piątek - Szkoła Podstawowa nr. 4
  • Sobota - Szkoła Podstawowa Bieniądzice i Katolicka Szkoła Podstawowa.
 5. Dzieci w strojach komunijnych przychodzą na nabożeństwo majowe 17.30. i na Mszę świętą. Otoczmy dzieci i ich rodziny serdeczną modlitwą. Ze względu na I Komunię świętą Msza święta, która miała być odprawiona o godz. 10.15 za śp. Stanisława Pluskwę , będzie odprawiona o godz. 9.00.
 1. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla klasy IV będzie 23 maja o godzinie 11.30.
 2. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 4. Pamiętajmy o wiernych z naszej wspólnoty parafialnej, którzy w ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Pamiętajmy w modlitwach o nich oraz ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
  SŁOWO BOŻE (J 15, 9-17):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».