To jest mój Syn umiłowany - II niedziela Wielkiego Postu 12-03-2017 r.

NIEDZIELA 12-03-2017 r.
  • Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu. Kościół na różne sposoby pragnie nam pomóc, abyśmy ten święty czas przeżyli z jak największym duchowym pożytkiem. Czyni to zwłaszcza przez głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentu pokuty i pojednania. Czyni to także przez organizowanie w tym czasie rekolekcji, czy specjalnych nabożeństw pokutnych.
  • W niedzielę o godz. 17.40 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach.
  • Wpatrzeni w Ukrzyżowanego nie zapominajmy, że Wielki Post jest czasem powagi, pokuty i modlitwy. Niech go nie zakłócą huczne spotkania czy imprezy rozrywkowe. Kochani rodzice i wychowawcy, z większą troską spójrzcie w tym czasie na swoje dzieci. To na was spoczywa obowiązek dobrego wychowania młodego pokolenia, a także w duchu tradycji i naszej polskiej pobożności.
  • Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Ad Gentes. Naszymi modlitwami obejmujemy także głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy, którzy dobrą nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiarami do puszek przed kościołem wspieramy misjonarzy i wszelkie dzieła misyjne. Za dar serca składamy serdeczne Bóg zapłać.
PONIEDZIAŁEK 13-03-2017 r.
  • W najbliższy poniedziałek przypada 4 rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Powierzajmy go Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej.
ŚRODA 15-03-2017 r.
  • W środę 15 marca rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych. Program rekolekcji dostępny jest tutaj.
PIĄTEK 17-03-2017 r.
  • Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy drogę krzyżową - dzieci 0 godz. 16.30, dorośli i młodzież o godz. 17.30.
POZOSTAŁE OGŁOSZENIA:
  • Za tydzień, w poniedziałek 20 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, patrona naszego kościoła i parafii. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w PARAFII. Msze św. w tym dniu o godz.: 7.30, 9.00 i 18.00. Główna Msza św. zwana Sumą Odpustową o godz. 18.00 na którą zapraszamy wszystkich czcicieli św. Józefa z naszej parafii, Wielunia i okolic. Po Mszy św. o godz. 18.00 procesja Eucharystyczna z figurą św. Józefa. Do udziału w procesji zapraszamy : Żywy Różaniec, Straż Honorową NSPJ, Chór parafialny, Poczty Sztandarowe, Ochotnicza Straż Pożarna z Wielunia, Bieniądzic i Urbanic. Dziewczynki sypiące kwiatki i niosące poduszki, służbę liturgiczną ołtarza. Zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania i wszystkich czcicieli św. Józefa.
  SŁOWO BOŻE:
Jezus wziął z sobą Piotra, Jakuba oraz brata jego, Jana, i zaprowadził ich na górę wysoką, osobno. Tam przemienił się wobec nich: twarz Jego zajaśniała jak słońce, odzienie zaś stało się białe jak światło. A oto ukazali się im Mojżesz i Eliasz, rozmawiający z Nim. Wtedy Piotr rzekł do Jezusa: «Panie, dobrze, że tu jesteśmy; jeśli chcesz, postawię tu trzy namioty: jeden dla Ciebie, jeden dla Mojżesza i jeden dla Eliasza». Gdy on jeszcze mówił, oto obłok świetlany osłonił ich, a z obłoku odezwał się głos: «To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!» Uczniowie, słysząc to, upadli na twarz i bardzo się zlękli. A Jezus zbliżył się do nich, dotknął ich i rzekł: «Wstańcie, nie lękajcie się!» Gdy podnieśli oczy, nikogo nie widzieli, tylko samego Jezusa. A gdy schodzili z góry, Jezus przykazał im, mówiąc: «Nie opowiadajcie nikomu o tym widzeniu, aż Syn Człowieczy zmartwychwstanie».
Mt. 17, 1-9