TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU, 11 grudnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Przeżywamy już trzecią niedzielę Adwentu.
 2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. I niech ta zapalona świeca Caritas pomoże nam poszerzyć nasze serca. Miejmy serca wrażliwe i otwarte.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy też Kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
 4. A od piątku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia.
 5. W przyszłą niedzielę 18 grudnia rozpoczniemy adwentowy dzień skupienia, który poprowadzą Ojcowie Oblaci.

Niedziela 18 XII 2022 r.

  • 7.30 – Msza Św. z nauką ogólną
  • 9.00 – Msza św. z nauką dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i dla pracującej
  • 10.15 – Msza św. z nauką dla dzieci
  • 11.30 – Msza św. z nauką ogólną
  • 18.00 – Msza św. z nauką ogólną
 • Poniedziałek 20 XII 2021 r. DZIEŃ SPOWIEDZI
  • 9.00  – Msza św. z nauką ogólną
  • 16.30  – Msza św. z nauką dla dzieci
  • 18.00  – Msza św. dla Żywego Różańca i Akcji Katolickiej dla Młodzieży z wszystkich klas przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania oraz młodzieży ze szkół średnich i pracującej
  • Spowiedź: od godz. 8.30-10.00 i po południu od 16.00-18.00
 1. W tym tygodniu do wieczności odeszli: Danuta Pawlak i Zofia Cieślik. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie! A światłość wiekuista niechaj im świeci!
SŁOWO BOŻE (Mt 11, 2-11):
Gdy Jan usłyszał w więzieniu o czynach Chrystusa, posłał swoich uczniów z zapytaniem: «Czy Ty jesteś Tym, który ma przyjść, czy też innego mamy oczekiwać?» Jezus im odpowiedział: «Idźcie i oznajmijcie Janowi to, co słyszycie i na co patrzycie: niewidomi wzrok odzyskują, chromi chodzą, trędowaci zostają oczyszczeni, głusi słyszą, umarli zmartwychwstają, ubogim głosi się Ewangelię. A błogosławiony jest ten, kto nie zwątpi we Mnie».
Gdy oni odchodzili, Jezus zaczął mówić do tłumów o Janie: «Co wyszliście obejrzeć na pustyni? Trzcinę kołyszącą się na wietrze? Ale co wyszliście zobaczyć? Człowieka w miękkie szaty ubranego? Oto w domach królewskich są ci, którzy miękkie szaty noszą. Po co więc wyszliście? Zobaczyć proroka? Tak, powiadam wam, nawet więcej niż proroka. On jest tym, o którym napisano: „Oto Ja posyłam mego wysłańca przed Tobą, aby przygotował Ci drogę”. Zaprawdę, powiadam wam: Między narodzonymi z niewiast nie powstał większy od Jana Chrzciciela. Lecz najmniejszy w królestwie niebieskim większy jest niż on».