TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY, 1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny pod hasłem „ Pokój temu domowi”.
  2. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj. W naszej świątyni nabożeństwo majowe o godz. 17.30, Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
  3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  4. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz. 7,30; 9.00; 10.15; 11.30; 18.00.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: Spowiedź z racji I Piątku Miesiąca od godz.17.00. Odwiedziny chorych w ich domach od godz. 9.00.
  6. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
  7. Do stanu małżeńskiego przygotowują się następujące pary : Piotr Wolniaczyk i Marta Smugowska zam Wieluń ul Armii Krajowej 13/13; oraz Michał Żurawski i Martyna Czasnowicz par. tutejsza.
  8. 15 maja o godz. 11.30. Dzieci z klasy III przystąpią do I Komunii świętej. 13 maja o godz. 18.00 dzieci odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Spowiedź dzieci komunijnych ich rodziców i całej rodziny w piątek 13 maja od godz. 18.30.
  9. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana: Idzi Lewandowski i Kazimierz Powalski.
  10. Od 3 do 10 lipca jest organizowana pielgrzymka do Medjugorie. Zapisy w kolegiacie u Ks. Emila Kałuży.
SŁOWO BOŻE (J 19, 25-27):
Obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena.
Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja».
I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.