TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 10 listopada 2019 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
 2. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać jutro Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.
 3. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych.
 4. Nowenna do św. Józefa w środę o godz. 7.00. i o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.30. odbędzie się odnowienie zobowiązań Członków Żywego Różańca i nadanie patrona wszystkim Różom Żywego Różańca.
 6. Starostwo Powiatowe oraz szkoły i placówki oświatowe przy współpracy z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy" i Akcją Katolicką zapraszają do udziału w akcji „Wizyta Świętego Mikołaja na Kresach". Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polegać będzie na zbiórce artykułów szkolnych, słodyczy, maskotek i artykułów żywnościowych. Dary zostaną przekazane dzieciom ze szkół i środowisk polskich na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Dary można przekazywać do szkół średnich w I LO, II LO, ZS 1, ZS 2, ZS 3 na terenie Wielunia w dniach od 12 do 15 listopada.
 7. W związku ze zbiórką elektro-śmieci prowadzoną w całej Polsce przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio", zwracamy się z prośbą Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na posesji parafialnej ul. Sienkiewicza 1 przy plebani od 12 listopada do 19 listopada od godz 9.00 do godz. 12.00. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych Inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci" prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.
 9. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.
 10. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności +Helenę Siwak. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!
 11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
  • 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.
SŁOWO BOŻE (Łk. 20, 27-38-):
Podeszło do Jezusa kilku saduceuszów, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli Go w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz tak nam przepisał: „Jeśli umrze czyjś brat, który miał żonę, a był bezdzietny, niech jego brat pojmie ją za żonę i niech wzbudzi potomstwo swemu bratu”. Otóż było siedmiu braci. Pierwszy pojął żonę i zmarł bezdzietnie. Pojął ją drugi, a potem trzeci, i tak wszyscy pomarli, nie zostawiwszy dzieci. W końcu umarła ta kobieta. Przy zmartwychwstaniu więc którego z nich będzie żoną? Wszyscy siedmiu bowiem mieli ją za żonę».
Jezus im odpowiedział: «Dzieci tego świata żenią się i za mąż wychodzą. Lecz ci, którzy uznani zostaną za godnych udziału w świecie przyszłym i w powstaniu z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić. Już bowiem umrzeć nie mogą, gdyż są równi aniołom i są dziećmi Bożymi, będąc uczestnikami zmartwychwstania.
A że umarli zmartwychwstają, to i Mojżesz zaznaczył tam, gdzie jest mowa o krzewie, gdy Pana nazywa „Bogiem Abrahama, Bogiem Izaaka i Bogiem Jakuba”. Bóg nie jest Bogiem umarłych, lecz żywych; wszyscy bowiem dla Niego żyją».