TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 13 listopada 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
  1.  Dziś z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich. To szczególna okazja, aby zauważyć cierpiących z powodu braku podstawowych środków do życia.
  2. Prośba Ks. Dyrektora Caritas Archidiecezji Częstochowskiej Marka Batora:

Czcigodny Księże Proboszczu

Proszę serdecznie o współpracę w temacie pomocy żywnościowej dla rodzin ukraińskich. Mam świadomość, że obecny czas nie jest łatwy dla ludzi, niemniej w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia chciejmy tak zorganizować wiernych parafii, ażeby skompletować produkty do utworzenia paczek świątecznych dla rodzin będących w dramatycznej sytuacji egzystencjalnej. Na Święta Bożego Narodzenia zróbmy dodatkową paczkę, w której będą: mąka, cukier, makaron, konserwy, miód, słodycze, kasza itp.

Każdy dekanat otrzymał przydział ilościowy kartonów, które należy rozdzielić na parafie. Promocję oraz zbiórkę żywności można rozpocząć od 12 listopada br. - Światowy Dzień Ubogich, zakończenie byłoby w 2. Niedzielę Adwentu 04 grudnia br. W następnych dniach prosimy pudła z produktami przetransportować do Magazynu Caritas w Częstochowie przy ul. Ogrodowej 28, skąd spedycją zostaną przetransportowane do Rodzin na Ukrainę w diecezji Żytomiersko - Kijowskiej.

Proszę zaprosić do współpracy i zaangażować miejscową Ochotniczą Straż Pożarną, społeczność szkolną, Żywy Różaniec ,Parafialny CARITAS, Akcję Katolicką.

Całości patronuje i błogosławi Ks. Abp Wacław DEPO, metropolita Częstochowski, który wraz z najbliższymi współpracownikami będzie osobiście organizował kilkadziesiąt Paczek dla Rodzin na Ukrainie.

Z wyrazami szacunku

Marek Bator Dyrektor Caritas A. C.

  1. W środę Nowenna do św. Józefa o godz. 7.00 i godz.. 18.00.
  2. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  3. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
SŁOWO BOŻE (Łk 21, 5-19):
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, Jezus powiedział: «Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony».
Zapytali Go: «Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy to się dziać zacznie?»
Jezus odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: „To ja jestem” oraz: „Nadszedł czas”. Nie podążajcie za nimi! I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw „musi się stać”, ale nie zaraz nastąpi koniec».
Wtedy mówił do nich: «„Powstanie naród przeciw narodowi” i królestwo przeciw królestwu. Wystąpią silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.
Lecz przed tym wszystkim podniosą na was ręce i będą was prześladować. Wydadzą was do synagog i do więzień oraz z powodu mojego imienia wlec was będą przed królów i namiestników. Będzie to dla was sposobność do składania świadectwa. Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie mógł się oprzeć ani sprzeciwić.
A wydawać was będą nawet rodzice i bracia, krewni i przyjaciele i niektórych z was o śmierć przyprawią. I z powodu mojego imienia będziecie w nienawiści u wszystkich. Ale włos z głowy wam nie spadnie. Przez swoją wytrwałość ocalicie wasze życie».