Z serca ludzkiego pochodzą złe myśli i czyny - XXII niedziela zwykła 02-09-2018 r.

NIEDZIELA 02-09-2018 r.
 • Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.
 • Z racji I-ej niedzieli miesiąca nabożeństwo adoracyjne o godz. 17.30, po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z członkami Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę z racji l-ej niedzieli miesiąca na potrzeby naszego kościoła.
PONIEDZIAŁEK 03-09-2018 r.
 • Zaczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Na wspólną modlitwę serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych będzie w przyszłą niedzielę o godz. 10.15. .
WTOREK 04-09-2018 r.
 • Spotkanie z młodzieżą kl. III gimnazjum i kl. I szkoły średniej, która 16 września 2018 r. przystąpi do sakramentu bierzmowania będzie 4 września we wtorek o godz. 18.00 w kościele.
ŚRODA 05-09-2018 r.
 • W środę, 5 września spotkanie Akcji Katolickiej i Rady Duszpasterskiej. Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 18.00.
CZWARTEK 06-09-2018 r.
 • W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek nabożeństwo adoracyjne połączone z modlitwą różańcową o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne o godz. 17.00.
 • Spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I-go piątku i rozpoczęcia roku szkolnego od godz. 17.00. Dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
PIĄTEK 07-09-2018 r.
 • W piątek Msza św. o Najświętszym Sercu Jezusa o godz. 18.00 , po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa.
 • Spowiedź dla dzieci i młodzieży z racji I-go piątku i rozpoczęcia roku szkolnego od godz. 17.00. Dla starszych w czwartek i piątek przed i w czasie Mszy św.
SOBOTA 8-09-2018 r.
 • W sobotę, 8 września przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Msze św. godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
SŁOWO BOŻE:
U Jezusa zebrali się faryzeusze i kilku uczonych w Piśmie, którzy przybyli z Jerozolimy. I zauważyli, że niektórzy z Jego uczniów brali posiłek nieczystymi, to znaczy nie obmytymi rękami. Faryzeusze bowiem, i w ogóle Żydzi, trzymając się tradycji starszych, nie jedzą, jeśli sobie rąk nie obmyją, rozluźniając pięść. I gdy wrócą z rynku, nie jedzą, dopóki się nie obmyją. Jest jeszcze wiele innych zwyczajów, które przejęli i których przestrzegają, jak obmywanie kubków, dzbanków, naczyń miedzianych. Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?» Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji». Potem przywołał znowu tłum do siebie i rzekł do niego: «Słuchajcie Mnie, wszyscy, i zrozumcie! Nic nie wchodzi z zewnątrz w człowieka, co mogłoby uczynić go nieczystym; lecz to, co wychodzi z człowieka, to czyni człowieka nieczystym. Z wnętrza bowiem, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, nierząd, kradzieże, zabójstwa, cudzołóstwa, chciwość, przewrotność, podstęp, wyuzdanie, zazdrość, obelgi, pycha, głupota. Całe to zło z wnętrza pochodzi i czyni człowieka nieczystym».
Mk 7, 1-8a. 14-15. 21-23