ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 19 maja 2024


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj dzieci z klasy III o godz. 11.30 przystąpią do Pierwszej Komunii świętej.

2. W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za udział we wspólnym odśpiewaniu hymnu O Stworzycielu Duchu Przyjdź można dziś otrzymać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. W przyszłą niedzielę upływa także okres Komunii św. wielkanocnej.

4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – drugi dzień Świąt Zesłania Ducha świętego. Msze święte w tym dniu będą odprawione o godz. 7.00.; 9.00; 18.00.

5. W Środę o godz.19.00. na plebani odbędzie się spotkanie z Duszpasterską Radą Parafialną, Akcją Katolicką, i z Żywym Różańcem. Chcemy omówić pewne sprawy duszpasterskie i gospodarcze.

6.W przyszłą niedzielę o 11.30, dzieci klas IV będą świętować rocznicę I Komunii św. Dlatego jutro odbędzie się pierwsza próba o godz. 16.00. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin w piątek o godz. 18.30.

7. W przyszłą niedzielę przypada również święto naszych mam. Dzień Matki.

8. W naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godz. 17.30. Natomiast w każdą sobotę maja zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki Bożej. W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek, święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, we czwartek, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego kapłana; W piątek, wspomnienie NMP Wspomożycielki wiernych.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

11. W czwartek 30 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku procesja wyruszy z Kolegiaty o godzinie 10.30. a zakończy się na fundamentach fary.

O zbudowanie I ołtarza przy Krakowskim Przedmieściu prosimy Braci i Siostry Strażaków , O zbudowanie II ołtarza na fundamentach dawnej Fary – Żywy Różaniec, Radę Parafialną, Akcję Katolicką , Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Scholę dziecięcą i młodzieżową. Braci Strażaków z Bieniądzic prosimy o podwiezienie zieleni do ołtarzy


SŁOWO BOŻE (J 15, 26-27; 16, 12-15):

 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. Bo nie będzie mówił od siebie, ale powie wszystko, cokolwiek usłyszy, i oznajmi wam rzeczy przyszłe. On Mnie otoczy chwałą, ponieważ z mojego weźmie i wam objawi. Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Dlatego powiedziałem, że z mojego weźmie i wam objawi».