ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 31 maja 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce „Zielonymi Świątkami", kończy się okres Wielkanocy.
 2. Jutro, w poniedziałek, 1 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
 3. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 4. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godz. 17.30 będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 5. W piątek zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych do kościoła na godzinę 18.00. Po Mszy świętej będą omawiane sprawy organizacyjne związane z I Komunią świętą.
 6. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w naszym kościele od godz 7.00. i popołudniu od godz. 17.00.W piątek z posługą duszpasterską udam się do chorych od godz. 9.00.
 8. W sobotę przypada też 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki.
 9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy.
 10. Bierzmowanie w naszej parafii odbędzie się 25 czerwca o godzinie 18.00.
 11. Od niedzieli, 31 maja br. (włącznie), odwołuje się ogólną dyspensę od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane, udzieloną dnia 24 marca 2020 r. O szczegółach można dowiedzieć się tutaj.
 SŁOWO BOŻE (J 20, 19-23):
Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.
A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».