ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 5 czerwca 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
 1. Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia.
 3. Jutro, 6 czerwca, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
 4. W czwartek, 9 czerwca, przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.
 6. W najbliższą niedzielę, 12 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Warto przypomnieć, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.
 7. W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (BOŻE CIAŁO).
  • Procesja Bożego Ciała będzie jedna dla parafii kolegiackiej i św. Józefa o godz. 10.30.
  • Rozpoczęcie procesji w kolegiacie, a zakończenie Mszą św. na fundamentach fary. Trasa procesji: ul. Augustiańska, św. Barbary, Kopernika, ul. Piłsudskiego, Krakowskie Przedmieście, ul. Królewska
  • O zbudowanie ołtarza przy Krakowskim Przedmieściu prosimy Braci i Siostry Strażaków , przy ul. Piłsudskiego – Żywy Różaniec, Radę Parafialną, Akcję Katolicką , Liturgiczną Służbę Ołtarza oraz Scholę dziecięcą i młodzieżową. Braci Strażaków z Bieniądzic prosimy o podwiezienie zieleni do ołtarzy
SŁOWO BOŻE (J 14, 15-16. 23b-26):
Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jeżeli Mnie miłujecie, będziecie zachowywać moje przykazania. Ja zaś będę prosił Ojca, a innego Parakleta da wam, aby z wami był na zawsze.
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego, i mieszkanie u niego uczynimy. Kto nie miłuje Mnie, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca.
To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem».