TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY, 14 kwietnia 2024

biblia z nieba

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela, na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest jako Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny. Pragniemy zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji Biblii, by spotkać Pana, który mówi do swojego ludu.

2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.

3. 8 kwietnia przeżywaliśmy w naszej Parafii Nawiedzenie MB Częstochowskiej w cudownej kopi jasnogórskiej . Dziękuję wszystkim Braciom i Siostrom strażakom, Dziękuję Policji i Straży Miejskiej, Dziękuję Szkole Katolickiej i Szkole Podstawowej z Wielunia i Bieniądzic, Dziękuję Kołu Gospodyń z Bieniądzic, Dziękuję Orkiestrze z Wierzchlasa. Dziękuję naszemu Chórowi parafialnemu, za uświetnienie uroczystości. Dziękuję Panu Organiście Szymonowi, Dziękuję Asyście, Żywemu Różańcowi, dzieciom , które niosły poduszki i kwiaty. Dziękuję Siostrze Cecylii, Panu Tadeuszowi Rokickiemu i wszystkim tym, którzy włożyli wiele serca przy dekoracji i pracy porządkowej a są to Pani : Teresa Kapralska, Maria Caban, Beata i Paweł Kicmach, Paulina Gajda, Grażyna Zdziech, Malwina Klupczyńska, Piotr Kaczmarek, Grzegorz Pacyna, Andrzej Maciejewski, Marek Zdziech, Maria Wojtczak z mężem. Dziękuję Paniom, Panom, dzieciom i młodzieży którzy brali udział w liturgii w czasie Nawiedzenia Obrazu MB (czytali Słowo Boże, Modlitwę Powszechną, Słowo powitania i pożegnania). Dziękuję służbie liturgicznej. Dziękuję Ks. Wikariuszowi. Dziękuję gościom, którzy przybyli na naszą uroczystość z różnych parafii. Dziękujemy szczególnie Wam Wszystkim Parafianom, którzy przybyliście licznie na peregrynację . Jeśli kogoś nie wymieniłem, to mówię trzykrotnie ­ Bóg zapłać.


SŁOWO BOŻE (Łk 24, 35-48):

Uczniowie opowiadali, co ich spotkało w drodze i jak poznali Jezusa przy łamaniu chleba.
A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i przekonajcie się: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi.
Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. Wziął i spożył przy nich.
Potem rzekł do nich: «To właśnie znaczyły słowa, które mówiłem do was, gdy byłem jeszcze z wami: Musi się wypełnić wszystko, co napisane jest o Mnie w Prawie Mojżesza, u Proroków i w Psalmach». Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma.
I rzekł do nich: «Tak jest napisane: Mesjasz będzie cierpiał i trzeciego dnia zmartwychwstanie; w imię Jego głoszone będzie nawrócenie i odpuszczenie grzechów wszystkim narodom, począwszy od Jeruzalem. Wy jesteście świadkami tego».